Skip To Main Content

Staff

Quick Search our Staff

Directory of our Teachers and Staff

1 2 > showing 1 - 100 of 111 constituents

Cynthia Alexander

Brittany Allen

Math Teacher, 6th Grade - White Team

Nathan Anderson

Science Teacher, 8th Grade

Kayla Bakker

Inclusion/Resource Teacher, 7th Grade

Debra Blinkhorn

ELA & English I Teacher, 8th Grade

Debra Bowers

Front Desk Receptionist

Cindy Bradley

6th Grade - Blue Team

Linda Branham

Math Coach (Middle Schools)

Emily Brett

Fredricka Brown

School Counselor

Shannon Brunson

Special Education Assistant

Mary Burbank

Chorus & Music Teacher

Beatrice Burr

Elizabeth Butler

STEM Teacher

Tammy Butler

Science Teacher, 7th Grade

Megan Byrum

Katherine Casler

Christina Castrodes

Inclusion/Resource Teacher, 6th Grade

Heather Clark

Tatiana Coleman

Health Teacher

Allyson Concha- Posey

Multilingual Learner Program Specialist (Jackson ES)

Drew Cooper

Pre-Algebra Teacher, 8th Grade

Crystal Copley

Andreaus Crim

ISS

Marcia Daniels

Spanish Teacher

Teri Davis

Multilingual Learner Program Specialist (JES, MDW, NCE & NCM)

Whitney DeBruhl

Social Studies Teacher, 6th Grade - White Team

Christopher Dixon

Special Education Assistant

Bailey Douglas

8th Grade, 8th Grade

Kathleen DuRant

Librarian

David Edwards

Desdra Edwards

World Geography Teacher, 7th Grade

Kimberley Elsberry

Marie Engram

7th Grade, 7th Grade

Casey Faulkenberry

Principal

Quiyam Fleming

SC History Teacher, 8th Grade

Ian Fonseca

Band & Music Teacher

Michael Gresham

ELA Teacher, 6th Grade - White Team

Deborah Griffin

ELA Teacher, 8th Grade

Savannah Grigsby

8th Grade, 8th Grade

Stephen Hood

Natalie Horton

Amanda Hunter

Science Teacher, 6th Grade - White Team

Ralph Hunter

Science Teacher, 6th Grade - Red Team

Theodore Jackson

Joycelyn Jeffcoat

School Counselor

Ceryl Johns

Kelly Johnson

Tonya Johnson

Special Education Teacher

Heather Jones

Multilingual Learner Program Specialist (BES, DME, WES)
School: 438-8018

Lynley Jones- Blankenship

Assistant Principal

Diane Kent

Rachel Knoerr

ELA & English I Teacher, 8th Grade

Virginia Lackey

Science Teacher, 6th Grade - Blue Team

Elizabeth Ladd

School Counselor

Kenneth Lee

Alison Lopez

Algebra I Teacher, 8th Grade

Julia Lopez-Robertson

Title

Nathan Martin

Skylar McCants

PE Teacher

Kalyn McCaskill

ELA Teacher, 7th Grade

Kristy McIntyre

Pre-Algebra & Math Teacher, 7th Grade

Dianne Miller

Harley Moody

7th Grade, 7th Grade

Lydia Moore

Special Education Teacher

Susan Morris

PE Teacher

Jewel Moses

AVID/Study Skills Teacher

Sharlee Mosher

Iris Nelson

Pre-Algebra Teacher, 8th Grade

Deborah Ogburn

Psychologist

Sparrow Ostas

World Geography Teacher, 7th Grade

Crystal Page

Computer Science Teacher

Dorothy Patterson

Mildred Payseur

ELA Teacher, 7th Grade

Lisa Peagler

Cafeteria Manager

Marcus Peel-Cooke

Title

Hannah Podorski

Cynthia Pollard

Bookkeeper

Asia Ponds

Gloria Porter

Deborah Reckner

Special Education Teacher

Valarie Reese

Heather Reid

Stephanie Roberts

Gifted Social Studies Teacher

Grace Robinette

Pre-Algebra Teacher, 8th Grade

Courtney Robinson

Assistant Principal

Deloris Rogers

Brooke Rowland

ELA Teacher, 7th Grade

Denise Sanders

Science Teacher, 7th Grade

Nelson Semple

Title

Laurie Slaughter

Multilingual Learner Program Specialist (LES, LEMS, LEHS & WES)
School: 438-7414

Dana Sloan

6th Grade - Red Team

Aretha Smith

Math Teacher, 6th Grade - Red Team

Catherine Smith

Library Assistant

Gabrielle Smith

Art Teacher

Nicole Smith

Karen Smith-Elm

Special Education Assistant

Austin Spolski

Social Studies Teacher, 6th Grade - Red Team

Taylor Stack

Special Education Assistant

Tyler Steele

SC History Teacher, 8th Grade
1 2 > showing 1 - 100 of 111 constituents